677700-2023 - PlaneringSverige-Vänersborg: Funktionellt stöd
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI inför upphandling av hörhjälpmedel
Referensnummer: RS2023-05551
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33180000 Funktionellt stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
N/A
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hörhjälpmedel:
Produkter som överför ljudsignaler via FM/BLE Audio/teleslinga i olika mikrofonsystem
Hör-kommunikationsförstärkare
Produkter som förmedlar olika varseblivningssignaler från dörr telefon brandlarm till mottagare för personer med nedsatt hörsel