67772-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Utbildning av personal
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarutveckling
Referensnummer: KS 2018/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser ledarutveckling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79632000 Utbildning av personal, 80521000 Utbildningsprogram, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ledarutveckling.