Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
Leveransplats
Del av land (NUTS): Jämtlands län (SE322)
Land: Sverige
Kompletterande information: Uppdraget utförs inom Åre kommun