677757-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse livsmedel – Livsmedel i konsumentförpackning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel i konsumentförpackning
BeskrivningUpphandlingen är ett komplement till kommunens avtal med befintliga livsmedelsleverantörer. Uppdraget avser att tillgodose enheters behov av mindre inköp av dagligvaror och livsmedel i konsumentförpackningar. Upphandlingen är uppdelad på två delar; Onlineköp där varor beställes i leverantörens webbshop och där varorna plockas, packas samt körs ut samt hämtköp i fysisk butik.
Intern identifierareSTK-2024-410
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 55521100 Hemkörning av mat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 55521100 Hemkörning av mat
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation