677834-2022 - ResultatSverige-Skellefteå: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Campus ACE (Arctic Centre of Energy)
Referensnummer: UH-2022-192
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggnad Campus ACE (Arctic Centre of Energy).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 44112000 Diverse byggnadskonstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen