67800-2020 - ResultatSverige-Norrtälje: Moduler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av moduluppställning för LSS-boende Nordrona Norrtälje
Referensnummer: KS19-236
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31731100 Moduler
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser förhyrning av moduluppställning för LSS-boende Nordrona Norrtälje
Uppdraget omfattar:
— Komplett leverans, montering och inkoppling. Anbudet skall inkludera samtliga kostnader för anslutningar av tappvatten, spillavlopp och elektricitet till av kommunen upprättad anslutningspunkt,
— Komplett urkoppling, demontering och bortforsling av hyresobjektet efter hyrestiden. Anbudet skall inkludera samtliga kostnader för bortkoppling och återställande efter hyresobjektet och dess anslutningspunkt,
— Underhåll och driftservice under hyrestiden
I anbudet skall anges hyreskostnad per kalendermånad för offererad uppställning.
En leverantör kommer antas för uppdraget. Anbud ska därför lämnas på hela uppdraget.”
Läs också under 1.1 Upphandlingsdokumentens innehåll och disposition dokument och bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31731100 Moduler, 45212600 Byggnation av paviljong
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen