678055-2025 - Resultat
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Bemanningstjänster inom vård och omsorg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster inom vård och omsorg
Beskrivning: Uppdraget avser leverans av bemanningstjänster (uthyrning av personal) inom området för vård och omsorg. Upphandlingen är indelad i två anbudsområden: Anbudsområde 1: Legitimerade sjuksköterskor Anbudsområde 2: Undersköterskor, Stödassistener och Boendestödjare
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Bilaga 2
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Legitimerad sjuksköterska
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110023:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Undersköterskor, stödassistenter och boendestödjare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110023:Lot:2