Huvudsaklig CPV-kod 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för konsultstöd inom El-, tele-, data-, säkerhetsprojektering avseende mindre och medelstora projekt för avrop vid behov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Motala kommun inklusive Sjöstaden Motala Fastighetsutveckling AB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mjölby kommun inkl. FAMI
Del nr: 2