678302-2023 - Frivillig förhandsinsyn
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Kostdatasystem
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKostdatasystem
BeskrivningAvtalet avser en plattform för Food Service Resource Management (FSRM) för att digitalisera (hela eller delar av) Måltidsprocessen, den process som bland annat omfattar; upphandling av livsmedel, måltidsplanering, egenkontroll och riskhantering, beställning och leverans, dataanalys och rapporter.
Intern identifierare2023-951
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72300000 Datatjänster, 72315100 Stödtjänster för datanät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000