See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd byggprojektledning samt fastighets- och hyresrätt inkl entreprenadrätt
Beskrivning: Stockholms universitet avser att genomföra en upphandling av konsultstöd inom byggprojektledning samt hyres- och fastighetsjuridik inklusive entreprenadrätt.
Intern identifierare: SU FV-3000-24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 79100000 Juridiska tjänster, 79110000 Juridisk rådgivning och representation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1: Konsultstöd byggprojektledning
Beskrivning: Stockholms universitet avser att genomföra en upphandling av konsultstöd inom byggprojektledning.
Intern identifierare: Delområde 1: Konsultstöd byggprojektledning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1+1 år
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2: Fastighets- och hyresrätt inkl entreprenadrätt
Beskrivning: Stockholms universitet avser att genomföra en upphandling av konsultstöd inom hyres- och fastighetsjuridik inklusive entreprenadrätt.
Intern identifierare: Delområde 2: Fastighets- och hyresrätt inkl entreprenadrätt