Upphandling av boende för skyddsbehövande enligt massflyktsdirektivet
Referensnummer: Ks 2022/560
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98340000 Bostads- och kontorstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vellinge kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning gällande tillfälliga bostäder för kommunanvisade personer som omfattas av rätt till skydd enligt Massflyktsdirektivet.