678433-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bank- och investeringstjänster – Finansiella tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFinansiella tjänster
BeskrivningUpphandlingen av koncernkontosystem och andra finansiella tjänster för Sunne kommun och dess helägda bolag Sunne Fastighets AB, Rottneros Park Trädgård AB. Upphandlingen omfattar inte avtal om lån och placeringar avseende större belopp.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66100000 Bank- och investeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89839:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66110000 Banktjänster