678469-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning plogområden
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning plogområden
BeskrivningVinterväghållning i Umeå tätort, Holmsund/Obbola, Sävar/Täfteå och Hörnefors/Sörmjöle. Uppdraget avser plogning, halkbekämpning GC, isrivning och efterarbeten samt halkbekämpning gata i Sävar/Täfteå och Hörnefors.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDELOMRÅDE 1A Umedalen, Norrfors, Grubbe, Västerslätt
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85691:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning, 90630000 Isröjning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDELOMRÅDE 1B Teg, Böleäng, Röbäck
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85691:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDELOMRÅDE 1C Ersboda, Ersmark, Mariehem, Tomtebo, Tavleliden
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85691:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDELOMRÅDE 1D Haga, Berghem, Sofiehem, Ålidhem, Gimonäs, Centrum, Väst/Öst på stan och sopsaltsträckan, Broar med maximal vikt under 8 ton
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85691:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelDELOMRÅDE 2 Sävar, Täfteå
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85691:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelDELOMRÅDE 3 Holmsund, Obbola
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85691:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelDELOMRÅDE 4 Hörnefors, Sörmjöle
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85691:Lot:7