2. Förfarande
Förfarande
Titel: CAMPUSUTVECKLING - Högskolan Väst
Beskrivning: Hus D, E, G och H vid Högskolan Väst, kallad campus Trollhättan, skall renoveras för att möta framtiden. Entreprenaden avser verksamhets-anpassning, om och tillbyggnad, tekniska system samt anpassning av utemiljö på tak av Hus E. Arbetena skall utföras i tre huvuddelar (Etapper) D, E och GH. Varje etapp har egen start och sluttid enligt tidplanen. Vid avslutad etapp sker slutbesiktning och aktuell etapp lämnas över till verksamheten. Omfattning i detalj framgår av handlingar angivna under AFB.22.
Intern identifierare: 23/17
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214300 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för högre utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000