67861-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Upphandling generalkonsult för utveckling av Arena Oskarshamns ishockeyanläggningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling generalkonsult för utveckling av Arena Oskarshamns ishockeyanläggningar
BeskrivningUppdraget avser generalkonsultuppdrag för programskede, systemskede och förfrågningsunderlagsskede avseende träningshall och en förstudie på renovering och/eller ombyggnad av befintlig hockeyarena, Be-Ge Hockey Center.
Intern identifierareU-140-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del (1)
BeskrivningUppdraget avser generalkonsultuppdrag för programskede, systemskede och förfrågningsunderlagsskede avseende tränings-ishall och en förstudie på renovering och/eller ombyggnad av befintlig hockeyarena, Be-Ge Hockey Center.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del (1) (1)