678696-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse livsmedel – Stödköp av livsmedel i fysisk butik eller webbutik
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelStödköp av livsmedel i fysisk butik eller webbutik
BeskrivningDagligvaror och livsmedel i konsumentförpackningar för successiva beställningar och leveranser under ramavtalsperioden. Avtalet avser att tillgodose Norrtälje kommuns och TioHundras (beställare) inköp av dagligvaror och livsmedel i konsumentförpackningar. En del köp är också av karaktären pedagogiska inköp/social träning då dessa köp görs tillsammans med brukare/kunder från beställarens verksamheter. Avtalet omfattar inte köp av tobak, snus eller medicin.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFysiska butik
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102175:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15500000 Mejeriprodukter, 15894700 Charkuterivaror, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelNorrtälje, Webbutik
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102175:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelRimbo, Webbutik
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102175:Lot:3