67874-2017 - ResultatSverige-Malmö: Målning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal – Målningsarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Malmö.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ramavtalet avser olika typer av målningsarbeten så som exempelvis rostskyddsmålning, underhållsmålning och nymålning av till exempel lyktstolpar, bänkar etc. samt målning av betongkonstruktion inom Malmö stad.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45442100 Målning, 45442000 Påstrykning av skyddsöverdrag, 45442180 Ommålning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 4 706 000 SEK
exkl. moms