67875-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kemiska produkter – Kolkälla till Centrala Avloppsreningsverket Kristianstad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKolkälla till Centrala Avloppsreningsverket Kristianstad
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för succesiva avrop av en pumpbar icke EX-klassad extern kolkälla till Kristianstad kommuns centrala avloppsreningsverk som en del i deras kvävereningsprocess.
Intern identifierareTN 2025/81
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 24324000 Organiska föreningar med kvävefunktioner, 24324400 Föreningar med kvävefunktioner, 24962000 Vattenreningskemikalier, 45232430 Vattenrening, 90420000 Rening av avloppsvatten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningKolkälla till Centrala Avloppsreningsverket Kristianstad
Intern identifierareKolkälla till Centrala Avloppsreningsverket Kristianstad