2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Elentreprenader
Beskrivning: Ramavtalet omfattar mindre elentreprenader vid renovering samt om- och tillbyggnad i Beställarens fastighetsbestånd t.ex. elinstallationer, felsökning, reparationer, flyttning, etc., inom t.ex. el- och belysningssystem. Arbetet på entreprenaderna kan även innebära dimensionering och enklare konstruktion, samt i vissa fall även mer utförlig projektering. Inkluderat i ramavtalet är även nätverksinstallationer, så som t.ex. tele-, data- och fiberinstallationer, i Beställarens fastigheter.
Intern identifierare: TND/2025:397
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000