Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemiskt tekniskt TvA
Referensnummer: RS 2022-02369
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39831000 Tvättmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Tvättmedel och kemikalier till Tvätteriet Alingsås (TvA)
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24312220 Natriumhypoklorit, 24315300 Väteperoxid, 24323210 Ättiksyra, 24327000 Diverse kemiska produkter, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831250 Sköljmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen