678880-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter – Skadedjurstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkadedjurstjänster
BeskrivningLunds kommun avser att upphandla en skadedjursförsäkring samt tilläggstjänster avseende skadedjursbekämpning inomhus, i utemiljö och avlopp. Uppdragets omfattning i detalj framgår av upphandlingsunderlaget i dess helhet. Beställaren avser att teckna ramavtal med den Leverantör som lämnat det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet.
Intern identifierareKS 2024/1025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000