678986-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Kapitalförvaltning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsulter inom värdepappersadministration
Referensnummer: 2.7.5-9009-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79910000 Kapitalförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal konsulter inom värdepappersadministration till Kapitalförvaltning
Kompetenser
Vid perioder av hög arbetsbelastning behöver Kammarkollegiet förstärkning inom värdepappersadministration av följande roller:
Senior handläggare inom värdepappersadministration
Junior handläggare inom värdepappersadministration
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen