Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45212220 Byggnation av idrottsanläggningar för flera idrottsgrenar, 45212221 Anläggningsarbete för anläggningar för idrottsplatser, 45212225 Byggnation av sporthall, 45212230 Byggnation av omklädningsrum, 45213210 Kylutrymmen, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45331230 Installation av kylutrustning
Leveransplats
Del av land (NUTS): Stockholms län (SE110)
Land: Sverige
Kompletterande information: -