679251-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Ramavtal Fastighetsautomation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Fastighetsautomation
BeskrivningRamavtalet avser tjänster och leveranser, Fastighetsautomation Styr och övervakning. Identifiera-, definiera- och utreda status och behov inom i närliggande fackområde. Exempel på uppgifter är att: - Sammanställa dokumentation i byggnader/fastigheter. - Samla in och dokumentera information och mjukvara från enheter
Intern identifierare4217/25
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000