679324-2022 - ÄndringSverige-Jönköping: Reklammaterial
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter
Referensnummer: RJL 2022/2794
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22462000 Reklammaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Profilprodukter till Region Jönköpings län. Produkterna kan avse exempelvis vattenflaskor och textilier.
Omfattning
Uppdraget avser Profilprodukter till Region Jönköpings län. Produkterna kan avse exempelvis vattenflaskor och textilier.
Avtalsperiod
Avtalet träder ikraft när det undertecknats av båda parter, dock tidigast 2023-06-01. Avtalet gäller sedan i 24 månader.
Förlängning av avtalsperioden kan ske vid flera tillfällen. Den totala förlängningsperioden kan dock maximalt uppgå till 24 månader.
Upphandlingsvärde
Uppskattat värde för den aktuella upphandlingen är 6 000 000 kr. Takvolym för detta ramavtal inklusive optioner är 10 000 000 kr.