See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för flytt-och transporttjänster
Beskrivning: Beställaren avser att upphandla ramavtal avseende fullservicetjänst av flytt-och transportuppdrag inom hela Beställarens bestånd. Uppdrag i denna tjänst består bl.a. av: • Flytt-och transportuppdrag av större och mindre karaktär • packning och uppackning av bohag • demontering/montering av möbler • magasinering av gods • bortforsling av möbler etc. från allmänna utrymmen (exempelvis lokaler, förråd, barnvagns-och cykelutrymmen).
Intern identifierare: SI 2024/22
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 44423300 Godshanteringsutrustning, 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63110000 Godshantering, 63120000 Lagring och magasinering, 63122000 Magasinering, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000