See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rullstolar
Beskrivning: Upphandlingen avser de skånska kommunernas huvudsakliga inköp av manuella rullstolar.
Intern identifierare: 2025.04
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen avser kommunernas inköpsbehov av rullstolar.
Intern identifierare: 1766552-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Allroundrullstol
Intern identifierare: 1766551-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Allroundrullstol för brukare med hög vikt
Beskrivning: Upphandlingen avser kommunernas inköpsbehov av rullstolar
Intern identifierare: 1766554-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Transportrullstol
Intern identifierare: 1766555-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Komfortrullstol
Intern identifierare: 1766556-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Aktiv komfortrullstol
Intern identifierare: 1766559-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Komfortrullstol för brukare med specifika behov
Intern identifierare: 1766560-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Komfortrullstol smal
Intern identifierare: 1775402-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Komfortrullstol för brukare med hög vikt
Intern identifierare: 1766557-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Rullstol för aktiva brukare
Intern identifierare: 1766553-9