2. Förfarande
Förfarande
Titel: 202451SRF Ramavtal Byggentreprenad Framtidens TV-hus
Beskrivning: Sveriges Radio Förvaltnings AB (SRF) tillsammans med Sveriges Television AB (SVT) bjuder in entreprenörer att lämna anbudsansökan i denna upphandling av ramavtal för byggentreprenad Framtidens TV-hus.
Intern identifierare: 202451SRF
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000