67955-2017 - ResultatSverige-Luleå: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för entreprenad – och reparationsarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Luleå, Lulebo AB bestånd.
Nuts-kod SE332 Norrbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser ramavtal av entreprenad- och reparationsarbeten åt beställaren. Avropade arbeten kan vara mer eller mindre omfattande beroende på de tekniska förutsättningarna.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50000000 Reparation och underhåll
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.