679574-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för infrastruktur – Tekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulttjänster
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för b.la följande tekniska konsulttjänster: Ramavtal avseende utredning och projektering av mark, landskap/park/natur, gator, VA, vägbelysning och bro, upprättande av mark- och miljötekniska undersökningar samt projekteringsledning, uppdragsledning och projektledning. För mer information se AUC.1. Uppdrag avser alla förekommande uppdrag inom områdena.
Intern identifierareKS 2024/1147
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTekniska konsulttjänster