See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern Öppenvård 2024
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för avrop vid behov av externa placeringar för insatser inom strukturerad öppenvård för barn och unga.
Förfarandets viktigaste kännetecken: Strukturerad öppenvård för barn och unga
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85112200 Öppenvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A1 - Intensiv och strukturerad behandling och stöd (Stockholmsregionen)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96597:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85312000 Socialvård utan inkvartering, 85320000 Socialvård, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: A2 - Intensiv och strukturerad behandling och stöd (Sverige)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96597:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: B - Intensivt strukturerat behandlingsprogram (i hemmet)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96597:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: C - Behandling vid problematisk skolfrånvaro och skolproblematik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96597:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: D1 - Familjepedagogiska insatser (svenska)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96597:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: D2 - Familjepedagogiska insatser (andra språk)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96597:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: D3 - Familjepedagogiska insatser (säkerhetsplanering)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96597:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: E - Insatser/ Strukturerad behandling och stöd (hög risk)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96597:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: F - särskilt kvalificerad kontaktperson (SKKP)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96597:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: G - Ungdomscoach
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96597:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: H - Heder/ hedersutredning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96597:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: I - Omsorgsbedömning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96597:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: J1 - Externa stödsamtal för våldsutsatta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96597:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: J2 - Externa stödsamtal för våldsutövare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96597:Lot:14