679749-2022 - PlaneringSverige-Stockholm: Camping och andra korttidsinkvarteringar (ej hotell)
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Camping och Stugbyar
Referensnummer: UH-2022-243
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55200000 Camping och andra korttidsinkvarteringar (ej hotell)
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser logiboende i Sverige på Camping och Stugbyar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Försvarsmakten har behov av logiboende i Sverige