679868-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Mindre grävtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMindre grävtjänster
BeskrivningUddevalla kommun behöver förnya sitt ramavtal gällande grävmaskin med förare. I upphandlingen ingår även transport av schaktmassor och en grovarbetare.
Intern identifierareSBN/2025:535
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45112000 Grävning och schaktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000