679928-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor – Flygbränsle SAF
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlygbränsle SAF
BeskrivningUpphandling av bioflygbränsle SAF (Sustainable Aviation Fuel).
Intern identifierare24/78
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelObligatoriska krav 1