67993-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Flygfotogen – Flygbränsle Jet-A1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlygbränsle Jet-A1
BeskrivningUpphandlingen avser flygbränsle till Polismyndigheten och sjöfartsverket, nationell upphandling. Avtalstid 2 år med möjlighet till förlängning 1+1 år.
Intern identifierareA690.042/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09131000 Flygfotogen
Ytterligare klassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09130000 Petroleum och destillat, 09131100 Fotogenliknande flygbränsle
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFlygbränsle Jet-A1