6800-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storkök tjänst.
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad, genom dess Serviceförvaltning, Kommunteknik, inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud i denna upphandling av ramavtal avseende extra bemanning för utförande av service och avhjälpande underhåll av storköksutrustning, storköksinredning m.m. till storkök inom Malmö stads skolrestauranger.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221000 Köksutrustning, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen