680097-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Cyklar – Cyklar och elcyklar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelCyklar och elcyklar
BeskrivningUpphandlingen avser cyklar, elcyklar, lastcyklar och elsparkcyklar till Östra Göinge kommun, Osby kommun, Bromölla Kommun, Höörs kommun, Hörby kommun och dess bolag. Upphandlande myndighet är Östra Göinge kommun och agerar i denna upphandling som en inköpscentral enligt LOU.
Intern identifierareKS-2023-00727
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34430000 Cyklar
Ytterligare klassificering (cpv): 34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor, 34431000 Cyklar utan motor, 34432000 Delar och tillbehör till cyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareCyklar och elcyklar