680144-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal mindre anläggningsarbete
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal mindre anläggningsarbete
BeskrivningHöganäs kommuns alla förvaltningar och Höganäs Energis koncern inbjuder er härmed att lämna anbud på ramavtal för mindre anläggningsarbeten på allmän platsmark i Höganäs. Beställaren har för avsikt att teckna avtal med två ramavtalsantreprenörer. Avrop kommer att ske enligt rangordning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96766:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten