Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Naturvårdsbränning Västerbottens län
Referensnummer: 512-9786-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen Västerbotten upphandlar naturvårdsbränning av skog inom områden i Västerbottens län. Anbud kan lämnas på ett eller flera anbudsområden/objekt. Sammanlagt ingår 6 objekt i upphandlingen.
Rangordnat avtal upp till 2 antagna leverantörer per anbudsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris - Objekt 1 - Näsuddberget
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77200000 Skogstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde/objekt:
Näsuddberget BubergetTallsjöbergenStorseleBjörnlandet 1Björnlandet 2Se bilaga Specifikation bränningsobjekten för ytterligare information. Det finns ytterligare bilder/foton över objekten att ta del av vid begäran.
Pris - Objekt 2 - Buberget
Del nr: 2
Pris - Objekt 3 - Tallsjöbergen
Del nr: 3
Pris - Objekt 4 - Storsele
Del nr: 4
Pris - Objekt 5 - Björnlandet 1
Del nr: 5
Pris - Objekt 6 - Björnlandet 2
Del nr: 6