2. Förfarande
Förfarande
Titel: Resebyrå
Beskrivning: LFV (Luftfartsverket) och Transportstyrelsen avser att avropa eller upphandla resebyråtjänster med tillhörande självbokningssystem. I en del av förarbetet vänder vi oss till marknaden och bjuder härmed in till denna RFI. Syftet är att erhålla ökad kunskap om vad marknaden kan erbjuda, genom att efterfråga leverantörers synpunkter inför en upphandling/avrop inom det aktuella området. Vid denna RFI får leverantörer möjlighet att inkomma med synpunkter på några för LFV:s och Transportstyrelsens viktiga frågeställningar samt visa vilka tjänster man har att erbjuda.
Intern identifierare: 23/24
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster