680298-2022 - ResultatSverige-Malmö: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stenmaterial, jord och återvinningsmassor
Referensnummer: SN-2022-618
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal för leverans av Stenmaterial, jord och återvinningsmassor samt Stenmaterial och schaktmassor. Uppdragen innebär främst tillhandahållande av material genom avhämtning men i förekommande fall genom direktleverans till platser inom Malmö stad. Två delområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14212200 Stenmaterial, 14212400 Jord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar ett ramavtal för leverans av Stenmaterial, jord och återvinningsmassor. Uppdragen innebär främst tillhandahållande av material genom avhämtning men i förekommande fall genom direktleverans till platser inom Malmö stad.