68031-2020 - ResultatSverige-Helsingborg: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markentreprenörer
Referensnummer: 397/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal med successiva avrop efter behov av markanläggningsarbeten inom stadens verksamhetsområden för anläggningar och allmän platsmark. Uppdragen
Består av ny, om,- och tillbyggnadsarbeten.
Rena beläggningsarbeten ingår inte i upphandlingen då det finns ett separat avtal för detta.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen