680341-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transport av slam – Hämtning och avyttring av orötat slam
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHämtning och avyttring av orötat slam
BeskrivningBeställaren upphandlar hämtning och avyttring av orötat slam från Pinans avloppsreningsverk. Slammet har historiskt behövt hämtas 1-2 gånger per vecka, oftare på sommaren, i en täckt container. Varje hämtning har varit ungefär 35 ton.
Intern identifierare23/200
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513700 Transport av slam
Ytterligare klassificering (cpv): 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000