68037-2018 - ResultatSverige-Borlänge: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende processledare
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Dalarna Science Park har behov av externa tjänster avseende processledare inom främst områdena affärsutveckling och innovation.
Genomförda processledningsuppdrag kommer vara en del av Dalarna Science Parks stöd till innovativa tillväxtbolag syftande till stärkt konkurrenskraft och innovationsförmåga i nya bolag och befintligt näringsliv.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen