68037-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Tolktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolktjänster för döva, personer med dövblindhet samt personer med hörselnedsättning
Referensnummer: SLSO 18-847
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Tolktjänster för döva, personer med dövblindhet samt personer med hörselnedsättning till Stockholms läns sjukvårdsområde (SLSO).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen