680377-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedel till restaurang
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel till restaurang
Beskrivning: Livsmedel till FRA resturangverksamhet. Upphandlingen avser ett antal delområden. Ramavtal tecknas för var och ett av områdena. Rangordning sker av anbudsgivare som tilldelas avtal. Avrop sker enligt rangordning där pris, kvalitet och leveransförmåga är objektiv fördelningsnyckel
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde A Kött och fisk
Beskrivning: Takvolym för anbudsområde E Catering 2,2 Milj. SEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105560:Lot:1
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55520000 Catering
Ytterligare klassificering (cpv): 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel, 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter, 03220000 Grönsaker, frukt och nötter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde B Grönsaker och frukt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105560:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde C Matbröd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105560:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde D Konditori, tårta och bakelser
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105560:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde E Catering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105560:Lot:5