2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rörmärkning i Produktionsanläggningar
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för Rörmärkning och uppdatering av befintliga ritningar enligt gällande lagkrav i Umeå Energis produktionsanläggningar. Ramavtalets längd är maximalt 8 år inkl. optioner med startdatum 2026-01-01. Takvolymen för ramavtalet är 8 MSEK.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117361:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster