68046-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark-, gatu- och vägprojektering
Referensnummer: 17/113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop avseende konsulttjänster för mark-, gatu- och vägprojektering.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet
Jönköpings kommun, bolag och övriga deltagande myndigheter (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende mark-, gatu- och vägprojektering i Jönköping och Mullsjö kommun.
Planerad avtalsstart är 2019-03-01.
AUA. 22 Objektets läge
Jönköping och Mullsjö kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311210 Konsulttjänster för vägar, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen