Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av RIB-båt 12 m
Referensnummer: A393.022/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34500000 Fartyg och båtar
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar leverans av en snabbgående RIB-båt, 11-12 meter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34500000 Fartyg och båtar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov i polisregion Stockholm. Avtalet omfattar leverans av en snabbgående RIB-båt 11-12 meter.