See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rengöring av avloppsledningar
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att serva kommunens ledningsnät och brunnar samt att ha en fungerande jourverksamhet för ändamålet. Uppdraget omfattar även insamling samt transport av oljeavfall. Samtliga objekt finns inom Sala kommun.
Intern identifierare: KS 2023/1206
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatorisk del
Beskrivning: Denna del måste besvaras av samtliga leverantörer som lämnar anbud.
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificering
Beskrivning: Denna del väljs och besvaras om ESPD INTE används.